Czy wiesz, że...

Trench  to klasyczny płaszcz wyprodukowany po raz pierwszy w 1856 r. dla wojska przez Thomas’a Burberry, niegdyś producenta odzieży sportowej. Stał się ulubionym okryciem dziewiętnastowiecznych awanturników, żołnierzy walczących w okopach I wojny światowej, detektywów, szpiegów i całych pokoleń urzędników. Szyty był z  gabardyny - wodoodpornego, oddychającego materiału, w którym przędza była uszczelnione przed tkaniem.
Klasyczny trencz Burberry pozostaje najczęściej kupowanym zarówno przez mężczyzn jak i kobiety płaszczem przeciwdeszczowym. Charakteryzuje się  przewiązywanym paskiem w talii, fałdą na plecach, rozcięciem z tyłu, epoletami i patkami na rękawach. Czasami posiada ukośne kieszenie bez klap.

Trench to klasyczny płaszcz wyprodukowany po raz pierwszy w 1856 r. dla wojska przez Thomas’a Burberry, producenta odzieży sportowej. Stał się ulubionym okryciem dziewiętnastowiecznych awanturników, żołnierzy walczących w okopach I wojny światowej, detektywów, szpiegów i całych pokoleń urzędników. Szyty był z gabardyny - wodoodpornego, oddychającego materiału, w którym przędza była uszczelnione przed tkaniem.

Klasyczny trencz Burberry pozostaje najczęściej kupowanym zarówno przez mężczyzn jak i kobiety płaszczem przeciwdeszczowym. Charakteryzuje się przewiązywanym paskiem w talii, fałdą na plecach, rozcięciem z tyłu, epoletami i patkami na rękawach. Czasami posiada ukośne kieszenie bez klap.